Przegląd twórczości plastyków ziemi kamiennogórskiej

W kamiennogórskim Muzeum Tkactwa odbył się XXVII Przegląd Twórczości Plastyków Ziemi Kamiennogórskiej “Prezentacje 2021″. Jak co roku zaproszono plastyków z terenu powiatu kamiennogórskiego do wzięcia udziału w konkursie, aby zaprezentować szerszej publiczności prace malarskie, grafiki, fotografie, rzeźby oraz tkaniny artystyczne wykonane przez rodzimych artystów. W ramach wydarzenia odbywa się również m.in. wystawa akwareli Bernadety Nowak, którą można oglądać do 30 sierpnia br.

Nagroda starosty trafiła do Elżbiety Waszkiewicz za pracę pt. “Po burzy”. Kamiennogórski malarz i grafik Marian Wiekiera został nagrodzony przez burmistrza Kamiennej Góry. Marian Wiekiera tworzy w swoim atelier w Kamiennej Górze. Zajmuje się malarstwem surrealistycznym, onirycznym, figuratywnym, rysunkiem i grafiką (linoryt). W 2015 roku rozpoczął cykl malowania jednego obrazu „Za Czym Kolejka Ta Stoi”. Tegoroczna nagroda wójta Gminy Marciszów powędrowała do Wiesława Kozłowskiego za pracę pt. „Pustelnik”.

Przegląd twórczości plastyków ziemi kamiennogórskiej to kolejny punkt programu tegorocznych Dni Kamiennej  Góry. Przypominamy, że wczoraj (czwartek, 12 sierpnia) w kamiennogórskim muzeum odbyła się „historia przy kawie”, o czym informowaliśmy tutaj.

Zobacz reportaże z wydarzeń Dni Kamiennej Góry 2021

Zobacz program Dni Kamiennej Góry
Zobacz program Dni Kamiennej Góry – imprezy towarzyszące

Share

Zobacz również

Leave a Comment