Przegląd Pieśni Patriotycznych w Szarocinie

W dniu 18 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Szarocinie odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznych „Przejdą lata i wieki przeminą…”. Podczas przeglądu rozbrzmiały melodie pieśni patriotycznych, a także dźwięki skrzypiec. Można było usłyszeć między innymi utwory „Biały Krzyż”, „Szara Piechota”, „Przybyli ułani pod Okienko”, „Dziewczyna z granatem w ręce”, „Hymn Sybiraków” itp. Wydarzenie zostało zorganizowane przez nauczycielkę muzyki Panią Małgorzatę Majewską-Homoncik.

W tegorocznej edycji udział wzięło aż 47 wykonawców z klas 0-7 w występach wokalnych solowych, duetach oraz liczniejszych zespołów.

Pieśni patriotyczne to wielka lekcja historii w najpiękniejszym wydaniu. Szczególnie za serce ujął występ najmłodszych wykonawców, a wielkie podziękowania należą się Paniom wychowawczyniom klas młodszych, które nie tylko pięknie przygotowały dzieci do występu, ale zadbały również o specjalny ubiór i rekwizyty.

Każdy uczestnik otrzymał specjalny dyplom oraz prezent za udział w przeglądzie.

Pani Dyrektor podziękowała wszystkim wykonawcą za wzruszający występ oraz zapowiedziała, że Przegląd Pieśni Patriotycznych zagości w szkole jako wydarzenie cykliczne.

Zobacz inne

Leave a Comment