Przedszkole Publiczne w Marciszowie pozostanie zamknięte

Przedszkole Publiczne w Marciszowie pozostanie zamknięte do 24 maja 2020 roku.

Po szczegółowej analizie wytycznych Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Edukacji, uwzględniającej zarówno aspekty sanitarne jak i organizacyjne, dbając o bezpieczeństwo dzieci, ich rodzin i pracowników ZSP oraz z uwagi na niewielką liczbę osób deklarujących powrót dzieci do przedszkola, Wójt Gminy Marciszów wraz  z Dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Marciszowie podjął decyzję o nieuruchamianiu placówki  do 24 maja 2020r.

Jednocześnie informujemy, że w związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania placówek oświatowych spowodowanym COVID-19, rodzice/opiekunowie dzieci zachowują prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego.


Szanowni Państwo

Proszę o wyrozumiałość dla mojej decyzji w tym względzie i wyrozumiałość dla dyrekcji ZSP. Stojąc na straży prawa i działając w ochronie życia i zdrowia naszych mieszkańców nie możemy narażać na niebezpieczeństwo zakażenia najmłodszych, ich rodziców i nas samych. Nasza Gmina nie jest przygotowana na nagłą przebudowę przedszkola, tworzenie specjalnych śluz, dodatkowych pomieszczeń, separatorów i izolatek. Nie zamierzamy, póki co wyrzucać wykładzin dywanów i polewać wszystkiego, co chwila chemią. Takie działania nie służą zdrowiu, edukacji i przede wszystkim właściwemu rozwojowi dzieci. Przedszkole to nie przechowalnia bagażu. To miejsca, gdzie ma panować miła atmosfera, zabawa, edukacja i nauka poznawania świata. Tam, są zabawki, pomoce naukowe, tam jest także dystrybuowane wyżywienie dla Waszych Dzieci.

W obecnej sytuacji związanej z zagrożeniem ze strony Covid 19, nie jesteśmy w stanie uchronić Waszych Dzieci i Was od ryzyka zakażenia wirusem. Skoro kompetentni specjaliści, wybitni medycy i rządzący w naszym kraju uznali za konieczne zamknięcie szkół, dla starszych, bardziej wyedukowanych dzieci i młodzieży szkolnej, nie pozostawili nam w zasadzie innego wyboru. Przedszkole, póki co, musi być zamknięte.

Pozostając z nadzieją szybkiego powrotu do normalności.

Wiesław Cepielik
Wójt Gminy Marciszów

Share

Zobacz inne

Leave a Comment