Przedszkole Publiczne w Krzeszowie oficjalnie otwarte

W Krzeszowie odbyło się dziś (poniedziałek, 24 października) oficjalne otwarcie nowego Przedszkola Publicznego. Wśród zaproszonych gości byli m.in. parlamentarzyści, samorządowcy i osoby, dzięki którym udało się zrealizować tę inwestycję. Wójt Patryk Straus podziękował osobiście najbardziej zaangażowanym w tę inwestycję osobom. Wydarzenie uświetnił program artystyczny przygotowany przez dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej.

– Bardzo się cieszę, że dzieci z Krzeszowa będą mogły bawić się i uczyć w nowym, pięknym i nowoczesnym przedszkolu. Wystarczy spojrzeć na ich uśmiechy, by się przekonać, że takie inwestycje są bardzo potrzebne. Kochani, dobrej zabawy – napisała w mediach społecznościowych wiceminister Marzena Machałek.

Przypominamy, że w Krzeszowie wybudowane zostało dwukondygnacyjne przedszkole z infrastrukturą techniczną. Na parterze obiektu znajdują się pomieszczenia dla 2 oddziałów przedszkolnych ze stołówką, pomieszczeniami administracyjno-socjalnymi oraz ogólnodostępną szatnią. Na piętrze znajdą się kolejne 2 sale dla oddziałów przedszkolnych.

– Do tego pięknie zaprojektowanego i bardzo potrzebnego obiektu będzie uczęszczała blisko setka dzieci z gminy wiejskiej. […] W imieniu Miasta Kamienna Góra przekazałem dyrekcji nowego przedszkola paczkę prezentów dla dzieci – napisał w mediach społecznościowych burmistrz Janusz Chodasewicz.

Budowa obiektu dofinansowana została ze środków Unii Europejskiej w wysokości 5 850 245,73 zł. Środki własne gminy to 1 679 497,83 zł. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 7 529 743,56 zł.

– Wielkie gratulacje dla wójta Patryka Strausa, radnych gminy i dyrektor przedszkola. To przedszkole to z pewnością jedna z najważniejszych i najbardziej potrzebnych inwestycji w Waszej Gminie. Zadbaliście Państwo o potrzebę dla najmłodszych, zatroszczyliście się o przyszłość. Rodzicom, przedszkolakom, dyrekcji i pracownikom przedszkola życzę samych przyjemnych chwil, radości i uśmiechu na co dzień – mówi wójt Wiesław Cepielik.

Cały proces budowy przedszkola był prezentowany na portalu Relacje Regionalne. Zobacz nasze reportaże fotograficzne tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment