Przedszkolaki w Komendzie Powiatowej Policji w Kamiennej Górze

W ubiegłym tygodniu do Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze przybyła grupa maluchów z Przedszkole Publiczne Nr 3 w Kamiennej Górze.

Dzieci rozpoczęły swoją podróż od wizyty u oficera dyżurnego, który w swoim biurze zajmuje się przyjmowaniem zgłoszeń, zadaniowaniem patroli policji czy koordynacją działań. Dodatkowo policjantka pokazała dzieciom, w jaki sposób działa alkosensor, a także jaki sprzęt do służby pobierają policjanci m.in. radiostację, latarki, urządzenia sprawdzające i do badania stanu trzeźwości.

Ciekawym przystankiem były pomieszczenia dla osób zatrzymanych, gdzie maluchy zgodnie stwierdziły, że to nie jest miejsce dla nich. Będąc w pomieszczeniu, sprawdzili łączność z dyżurnym jednostki.
Dzieci zobaczyły również, jak pracuje sekretariat główny, gdzie pracownicy cywilni zajmują się przygotowywaniem, a także rozdzielaniem korespondencji oraz innymi zadaniami zleconymi przez kierownictwo. Przedszkolaki doskonale zdawały sobie sprawę, że to jedno z ważniejszych miejsc w jednostce.

Maluchy miały okazję zobaczyć, jakie czynności wykonują funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego, a na świetlicy czekała na nich niespodzianka – pojawił się Komisarz Lew, który jak zwykle sprawił im wiele uśmiechu.

Dzieci miały szansę wykonać odbitki linii papilarnych i dowiedzieć się co policjant nosi na pasie.

Na zapytanie – kto chciałby zostać policjantem? – prawie wszystkie ręce poszły w górę. Oby wszystkie marzenia maluchów się spełniły.

Mamy nadzieję, że poznanie działania jednostki oraz kontakt z policjantami zaprocentuje w sytuacji zagrożenia, kiedy będą potrzebować pomocy.

Źródło: KPP Kamienna Góra, st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Zdjęcia dzięki uprzejmości wychowawczyni grupy z Przedszkola nr 3.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment