Przebudowa ul. Papieża Jana Pawła II w Kamiennej Górze

Przypominamy, że rusza remont ul. Papieża Jana Pawła II w Kamiennej Górze. W związku z przebudową drogi wykonawca dokonał oznakowania objazdu. Tymczasowa organizacja ruchu ma zacząć obowiązywać od poniedziałku 28 września i obejmuje odcinek od Ronda Niepodległości do ulicy Mostowej. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu. Prace remontowe zostały podzielone na dwa etapy i będą realizowane do końca maja 2021 roku.

Przypominamy, że przebudowany zostanie ponad 400-metrowy odcinek ul. Papieża Jana Pawła II. Ulica zostanie poszerzona w rejonie skrzyżowania z ul. Jeleniogórską. Kierowcom będzie łatwiej ustawić się przed sygnalizacją świetlną, bo strefa skrzyżowania wydłuży się o około 25 metrów. Zbudowane zostaną dwie zatoki dla autobusów i miejsca postojowe dla samochodów osobowych. Pięć przejść dla pieszych znajdujących się w tym rejonie zostanie oświetlonych. Pojawią się też pasy zieleni.

Na przebudowę ulicy pozyskano 2,1 mln zł dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozwoli to sfinansować 70 procent inwestycji. Resztę pokryje budżet miasta. Wartość całego projektu została oszacowana na ok. 3 mln złotych.

Więcej o inwestycjach w regionie w tagach remonty.

Zobacz inne

Leave a Comment