Prowadził pojazd pod wpływem narkotyków

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Lubawce, podczas służby zatrzymali do kontroli drogowej dwóch mężczyzn, gdzie u kierującego pojazdem badanie testerem wskazało obecność marihuany. U pasażera funkcjonariusze ujawnili również różnego rodzaju narkotyki. Teraz obaj za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Lubawce w dniu 28 października 2019 roku, w godzinach popołudniowych zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem m-ki Renault Clio. Mężczyzna na widok radiowozu nerwowo skręcił w podwórze, po czym zaczął oddalać się z pojazdu. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy udało się zatrzymać kierowcę. Mężczyzna 21- latek znany funkcjonariuszom, kierował pojazdem nie posiadając do tego wymaganych uprawnień. Zachowywał się bardzo nerwowo, został przebadany na zawartość alkoholu oraz środków odurzających. Wynik narkotestu okazał się być pozytywny- kierowca prowadził pojazd pod wpływem marihuany. Następnie w drzwiach pojazdu funkcjonariusze ujawnili w woreczkach strunowych susz roślinny ( marihuan) w ilości 0,28 grama oraz 0,12 grama metaamfetaminy. Zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Teraz obaj staną przed sądem.

Przypomnijmy w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za jazdę pod wpływem środków odurzających kierowca może trafić do więzienia nawet na 2 lata.

Źródło: Policja Kamiennogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment