Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu prowadzi śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku w Grzędach

Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu prowadzi śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku w Grzędach. Przypominamy, że do wypadku doszło w nocy z czwartku na piątek (4-5 lipca). Kierująca samochodem osobowym, na łuku drogi, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo. Na miejscu zginęło dwoje młodych ludzi, trzeci walczy o życie w wałbrzyskim szpitalu.

Prokuratura bada czy kierująca samochodem była pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Wyniki badań będą za około 2-3 tygodnie, wówczas będzie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy osoba kierująca samochodem była trzeźwa.

Chcemy wyjaśnić też to, czy kierowca był pod wpływem jakichkolwiek środków. To będziemy badali i wyjaśniali w toku postępowania. Na chwile obecną nie wiemy ponieważ do tego są potrzebne badania dodatkowe, specjalistyczne.

Prokurator Rejonowy – Marcin Witkowski

Prokuratura bada również wątek wyścigów samochodowych.

Bierzemy to jako jedną z wersji śledczych, natomiast to weryfikujemy. Na chwilę obecną nie możemy potwierdzić, że takie ustalenia zostały poczynione. Badamy to ale nie możemy potwierdzić czy tak było bądź też tak nie było. Nie wiem tak naprawdę czy kiedykolwiek będziemy to wiedzieli.

Prokurator Rejonowy – Marcin Witkowski

Pojawiła się również nieoficjalna informacja, że samochód w chwili wypadku jechał z prędkością 180 km/h. Prokurator nie potwierdził tej informacji.

Nie znamy jeszcze tej prędkości. Konia z rzędem temu co potrafi ocenić rzetelnie i obiektywnie wartość prędkości tego samochodu. Biegły poda przybliżoną, bo nigdy nie podaje dokładnej. Wątpię żeby to można było ot tak powiedzieć, że było to 180 km/h.

Prokurator Rejonowy – Marcin Witkowski

Przypominamy, że w wypadku zginęła  Patrycja – uczennica ZSZiO w Kamiennej Górze, która uzyskała promocję do klasy IV i Dawid – absolwent tej szkoły, który ją ukończył w zawodzie ślusarz.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment