Projekt przedszkola publicznego w Krzeszowie z zastrzeżeniami konserwatora

Przypominamy, że w ramach ogłoszonego przez Instytucję Pośredniczącą Aglomeracji Wałbrzyskiej naboru na działanie: “Inwestycje w edukację przedszkolną, podstawową i gimnazjalną – ZIT AW (Infrastruktura przedszkolna)” gmina Kamienna Góra złożyła wniosek na budowę przedszkola publicznego w Krzeszowie wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu, o czym informowaliśmy w październiku br.

Projekt nowego przedszkola przewiduje budowę wolnostojącego, dwukondygnacyjnego budynku w centrum Krzeszowa (przy szkole) o powierzchni 715 m2 (wartość netto). Do tej lokalizacji zastrzeżenia zgłosił konserwator zabytków. Zgodnie z wytycznymi konserwatora budynek przedszkola ma zostać przesunięty do linii zabudowań przy ul. Brokoffa. Zmianą ma zostać poddany również projekty wyglądu budynku, przede wszystkim dach, który powinien być dwuspadowy (pierwsza wizualizacja projektu powyżej). Zastrzeżenia konserwatora nie mają jednak wpływu na złożony wniosek w naborze ogłoszonym przez IPAW. Obecnie  trwają prace związane z dopasowaniem projektu do wytycznych konserwatora.

Przypominamy, że docelowo w budynku przewidziana została lokalizacja 4 oddziałów przedszkolnych. Poza salami dydaktycznymi zaprojektowane zostały również pomieszczenia biurowe, socjalne, kuchnia, magazyn, szatnie oraz zaplecze higieniczno-sanitarne. Budynek ma być zasilany gazem sieciowym (2 ścienne kotły kondensacyjne pracujące kaskadowo) oraz wyposażony w instalację fotowoltaiczną o mocy 12 kWp (40 paneli PV).
W przypadku realizacji tej inwestycji dotychczasowy budynek przedszkola zaadaptowany zostanie na żłobek gminny.

Zobacz inne

Leave a Comment