Projekt Edward – działania kamiennogórskiej drogówki

26 września 2019 roku to Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. W związku z tym policjanci z krajów europejskich, w tym kamiennogórscy funkcjonariusze prowadzili działania w ramach projektu EDWARD.

Projekt EDWARD zapoczątkowany został w 2016 r. Jego ideą jest „wizja zero” – zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. Działania odbywały się pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL.

W działaniach uczestniczyli także kamiennogórscy policjanci. Na drogach w powiecie kamiennogórskim, funkcjonariusze prowadzili kontrole drogowe, podczas których sprawdzali stan trzeźwości kierujących, a także wyposażenie pojazdów i ich stan techniczny. Policjanci zdecydowanie reagowali na przypadki przekraczania prędkości. Podczas prowadzonych kontroli przestrzegali kierujących przed brawurą za kierownicą i przypominali o idei Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach.

Policjanci przypominali, że największy wpływ na bezpieczeństwo mają kierowcy, którzy w mniej lub bardziej świadomy sposób, dopuszczają się zachowań zagrażających życiu innych użytkowników dróg, np. poprzez przekraczanie limitów prędkości, jazdę pod wpływem alkoholu/narkotyków, niezapięte pasy bezpieczeństwa czy korzystanie w czasie jazdy z telefonu komórkowego. Jednak nie tylko kierowcy stwarzają niebezpieczne sytuacje. Wielu rowerzystów, czy pieszych również ignoruje zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i przyczynia się do powstawania kolizji, czy wypadków.

Źródło: Policja Kamiennogórska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment