Profesjonalne czyszczenie i regeneracja filtrów DPF

Filtr cząstek stałych (DPF) to jeden z najważniejszych elementów układu wydechowego samochodów diesel, który ma na celu ograniczenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Niestety, nawet najlepsze filtry DPF mogą ulec zatkaniu lub uszkodzeniu, co może prowadzić do problemów z działaniem silnika i wzrostu emisji szkodliwych substancji. W takiej sytuacji konieczna może okazać się regeneracja filtra.

Bosch Service Pawlik w Stalowej Woli to firma specjalizująca się w profesjonalnym czyszczeniu i regeneracji filtrów DPF. Dzięki wiedzy i doświadczeniu oraz nowoczesnemu sprzętowi są w stanie skutecznie przywrócić filtr do działania, a tym samym poprawić sprawność silnika i zmniejszyć emisję zanieczyszczeń.

Proces regeneracji filtrów DPF w ich firmie przebiega w kilku etapach:

1. Ocena stanu filtra – najpierw sprawdzane jest, czy filtr w ogóle nadaje się do regeneracji i czy jego zaniedbanie nie spowodowało innych uszkodzeń układu wydechowego.

2. Czyszczenie filtra – kolejnym krokiem jest usunięcie zanieczyszczeń z filtra. Do tego celu używają specjalnych urządzeń, w których filtr przechodzi czyszczenie metodą hydrodynamiczną.

3. Diagnostyka filtra – po zakończeniu czyszczenia sprawdzają, czy filtr działa prawidłowo i czy nie ma w nim żadnych wad.

4. Montaż/wysyłka filtra – na koniec odnowiony filtr jest z powrotem montowany do samochodu lub odsyłany do klienta za pośrednictwem kuriera.

Regeneracja filtrów DPF w firmie Bosch Service Pawlik to skuteczny sposób na przywrócenie filtra do działania i poprawienie sprawności silnika. Dzięki tej usłudze Twój filtr odzyska sprawność na kolejne 150 tys. Km, a nawet więcej. Co więcej, odzyska on niemalże fabryczne parametry, w cenie stanowiącej zaledwie ułamek kwoty potrzebnej na zakup nowego podzespołu.

Bosch Service Pawlik świadczy swoje usługi dla klientów na terenie całego kraju. Nie musisz wybierać się w podróż do siedziby firmy – działają wysyłkowo, co oznacza, że możesz wysłać im swój filtr DPF za pośrednictwem kuriera zamówionego przez serwis. Po zakończonej regeneracji filtr wróci w ten sam sposób do Ciebie, wraz ze szczegółową dokumentacją z przebiegu całego procesu.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment