Próbowali okraść dom – policjantom pomógł pies policyjny Jukon

W czwartkowy wieczór, 2 lutego br. policjanci z Lubawki otrzymali informację o niepokojących odgłosach z jednego z domów na terenie Chełmska Śląskiego. Po tym, jak niezwłocznie dotarli na miejsce, okazało się, że w budynku wybito szybę, a w środku i na zewnątrz przygotowane były przedmioty prawdopodobnie do zabrania przez przestępców. Przyjazd policjantów zdecydowanie przeszkodził sprawcom w działaniach – uciekli z miejsca, jak tylko usłyszeli samochód.

Funkcjonariusze wezwali do pomocy policjantów z Posterunku Policji w Marciszowie z policyjnym psem. Wystarczyła chwila, aby Jukon podjął trop i doprowadził mundurowych pod same drzwi mieszkania jednego ze sprawców. 30-latek był mocno zaskoczony wizytą policjantów, twierdził, że spał i nie ma z żadnym włamaniem nic wspólnego, jednak mokre buty przeczyły tym zapewnieniom.

Dodatkowo na miejscu w wyniku prowadzonych czynności policjanci z Lubawki znaleźli telefon komórkowy, który jak się okazało, należał do kolejnego ze sprawców tego zdarzenia. Dwie osoby przebywające w mieszkaniu – 27-latek i 23-latka – również udawali zaspanych, jednak zabezpieczone na miejscu ślady wskazywały jednoznacznie, że nie mówią prawdy.

Cała trójka trafiła do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozić im może nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kamienna Góra, st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Zobacz inne

Leave a Comment