Próbował ukraść samochód

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie zatrzymanemu na gorącym uczynku popełnienia przez niego przestępstwa. Mężczyzna włamał się do samochodu i próbował go ukraść. Na widok radiowozu mężczyzna rzucił się do ucieczki. Z uwagi na zatrzymanie zamierzonego celu nie osiągnął. Został umieszczony w policyjnym areszcie.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzewanego o kradzież z włamaniem do samochodu.

22 maja br. około godziny 3.22 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał telefoniczne zgłoszenie o podejrzeniu kradzieży samochodu marki VW zaparkowanego na jednej z ulic w Jeleniej Górze.

Policjanci, którzy pojechali na zgłoszenie na miejscu zauważyli mężczyznę, który na ich widok rzucił się do ucieczki. Policjanci ruszyli za nim i po około 400 metrach go zatrzymali. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego. Auto, które mężczyzna zamierzał ukraść miało uszkodzoną stacyjkę, podniesioną maskę, a także zdjęte plastiki pod kolumną kierownicy.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Odpowie on za usiłowanie kradzieży z włamaniem, za co grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz