Próbował rozwiązać konflikt za pomocą drewnianej pałki

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Boguszowie Gorcach zatrzymali 25-latka, który kilka dni temu w centrum miasta brutalnie pobił 37-latka, zadając mu kilka ciosów drewnianą pałką. Sprawca odpowie za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu za to nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Do ataku na 37-latka doszło 18 października br. w centrum Boguszowa Gorc. Pokrzywdzony szedł z dzieckiem ul. Strażacką, gdy podbiegł do niego młody mężczyzna uzbrojony w drewnianą pałkę. Sprawca uderzył kilkakrotnie pokrzywdzonego, ale spłoszony przez przechodniów uciekł. 37-latek z obrażeniami głowy i ręki trafił do szpitala.
Mundurowi tuż po zgłoszeniu zajęli się sprawa. Na podstawie rysopisu sprawcy przekazanego przez świadków zdarzenia oraz posiadanych informacji ustalili a następnie zatrzymali sprawcę brutalnego pobicia. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Boguszowa Gorc. W czasie prowadzonych czynności 25-latek oświadczył, że za pomocą pałki próbował rozwiązać konflikt między nim a 37-latkiem.
Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcy zarzutu spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu aresztował 25-latka na miesiąc.
Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment