Problematyczny przejazd przez torowisko

Przy przejściu drogowo-kolejowym znajdującym się przy ul. Przemysłowej w Kamiennej Górze odbyło się spotkanie w sprawie budowy przejazdu przez torowisko dla osób niepełnosprawnych, które korzystają ze ścieżki rowerowej na odcinku ul. Jeleniogórska – ul. Przemysłowa. W spotkaniu udział wzięli: radny Janusz Jarosz, radna Elżbieta Seweryniak i przedstawiciel PKP PLK.

Przypominamy, że we wspomnianym miejscu zostały zamontowane szykany, które wymuszają na użytkownikach ścieżki rowerowej zejście z roweru i przeprowadzenie go przez przejazd kolejowy. Problem został nagłośniony, kiedy niepełnosprawny użytkownik ścieżki, poruszający się na rowerze trójkołowym nie był w stanie ominąć zamontowanych barier, o czym wspominaliśmy na naszym profilu.

Według przedstawiciela PKP PLK barierki mogą być rozstawione w sposób umożliwiający przejazd osobom niepełnosprawnym przez torowisko.

Jak zapowiedziała radna Elżbieta Seweryniak, w poniedziałek będzie interweniować w tej sprawie u burmistrza Janusza Chodasewicza, aby miasto wnioskowało do PKP PLK o zgodę na ustawienie barierek w sposób umożliwiający przejazd niepełnosprawnym korzystającym ze ścieżki rowerowej.

Do tematu wrócimy.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment