Prezydent Andrzej Duda odwiedzi Kamienną Górę

Dnia 12 marca 2018 roku, dzięki zaproszeniu i staraniom starosty, Kamienną Górę odwiedzi Prezydent RP Andrzej Duda.

Po wizycie komisji z kancelarii prezydenta, jaka odbyła się 26 lutego 2018 roku, dokonano ustalenia planu wizyty.

Oficjalnie informację o wizycie prezydenta ogłosił dnia 27 lutego 2018 roku Starosta Kamiennogórski Jarosław Gęborys na Sesji Rady Powiatu Kamiennogórskiego.

Wystąpienie Prezydenta RP odbędzie się o godz. 17:00. Osoby, które chcą uczestniczyć w spotkaniu z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, muszą zjawić się na kamiennogórskim rynku co najmniej 45 minut wcześniej, czyli o godz. 16:15. Ze względów bezpieczeństwa każdy będzie musiał przejść przez specjalną bramkę kontrolną.

Wszyscy uczestnicy spotkania z prezydentem będą mogli złożyć podpisy w pamiątkowej Księdze powstałej z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Księga udostępniona zostanie mieszkańcom na płycie rynku.

Zgodnie z wytycznymi Służby Ochrony Państwa oraz starostwa powiatowego, od niedzieli godz. 18:00 do poniedziałku godz. 20:00 zmianie ulegnie organizacja ruchu w ścisłym centrum miasta. Z ruchu kołowego wyłączone zostanie kilka ulic: m.in. Plac Wolności, ul. Młyńska, ul. Słowiańska. Chwilowe utrudnienia w ruchu mogą wystąpić też w innych miejscach. Sposób oznakowania i zabezpieczenia zastępczej organizacji ruchu przedstawia schemat dostępny tutaj.

Andrzej Duda składając przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym objął urząd Prezydenta RP dnia 6 sierpnia 2015 roku po tym, jak 6 grudnia 2014 roku rada polityczna PiS zatwierdziła jego kandydaturę jako kandydata partii w wyborach prezydenckich.
Andrzej Duda urodził się 16 maja 1972 roku w Krakowie. W latach 2006–2007 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, w latach 2008–2010 podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w latach 2007–2011 członek Trybunału Stanu, poseł na Sejm VII kadencji, poseł do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji. Od roku 2015 Prezydent RP.

Relacja z wizyty prezydenta w Kamiennej Górze zostanie oczywiście zaprezentowana na naszym portalu.Share

Zobacz inne

4 Thoughts to “Prezydent Andrzej Duda odwiedzi Kamienną Górę”

  1. […] prezydenta, jaką ogłosił Starosta Kamiennogórski Jarosław Gęborys (nasz komunikat dostępny tutaj) oraz uroczyste uhonorowanie medalem „Prawda i Pamięć” działacza Solidarności z Lubawki […]

  2. […] Przypominamy, iż dnia 12 marca dzięki zaproszeniu i staraniom Starosty Kamiennogórskiego Jarosława Gęborysa, Kamienną Górę odwiedzi Prezydent RP Andrzej Duda, o czym informowaliśmy tutaj. […]

  3. […] związku z wizytą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w Kamiennej Górze w dniu 12 marca br. zgodnie z wytycznymi Służby Ochrony Państwa oraz […]

Leave a Comment