Premiera płyty ZPiT “Wałbrzych” i wyjątkowy, bezpłatny koncert już w sobotę

W sobotę o godz. 16 w Sali Łańcuszkowej na terenie Starej Kopalni odbędzi się bezpłatny koncert Zespołu Pieśni i Tańca Wałbrzych, podczas którego zaplanowano premierę najnowszej płyty zespołu pod tytułem Chóralnie”.\

„Chóralnie” to najnowsza płyta Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. Nagrania trwały blisko dwa lata. W sobotę utwory znajdujące się na krążku będzie można usłyszeć na żywo na specjalnym, premierowym i bezpłatnym koncercie. Początek o godzinie 16 w Sali Łańcuszkowej na terenie Starej Kopalni.
Na płycie znajdują się znane i lubiane utwory, ale nie zabraknie także niespodzianek. Na potrzeby tego wydawnictwa przygotowano nowe aranże dla kapeli i chóru. Na koncercie usłyszymy trzynaście utworów. Co najmniej cztery z nich nie są znane szerszej publiczności. Na scenie zaprezentuje się blisko trzydziestu członków ZPiT „Wałbrzych”.

Płyta powstała w ramach jubileuszu 65-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. Jej wydanie zostało dofinansowane przez miasto Wałbrzych w ramach projektu przygotowanego przez zespół i stowarzyszenie „WOK – więcej o kulturze”. Płyta była nagrywana w wałbrzyskim studio M23.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment