Premiera kolejnego kryminału Krzysztofa Koziołka

Informujemy, że 11 czerwca o godz. 20:30 w Domu Piłata w Krzeszowie odbędzie się premiera kolejnego kryminału Krzysztofa Koziołka “Imię Pani. Misja”.  Na spotkaniu z autorem Krzysztofem Koziołkiem będzie możliwy zakup książki i uzyskanie specjalnej dedykacji. Wstęp wolny.

Przypominamy, że akcja kryminału jest osadzona w Lubawce, Chełmsku Śląskim, Krzeszowie i okolicznych miejscowościach.

Prezentujemy opis fabuły i okładkę.

Lipiec 1936 roku. Na Górze Wisielców w Liebau in Schlesien (Lubawce) zostają znalezione zwłoki Alfonsa Dermutha, miejscowego przedsiębiorcy należącego do śmietanki towarzyskiej.
Szef powiatowej żandarmerii Felix Walsleben nie wierzy w oficjalną wersję o samobójstwie forsowaną przez policję kryminalną. Nie mogąc tego udowodnić, ściąga do pomocy komisarza kryminalnego Gustava Dewarta.
Dewart ma w pamięci niedawny pobyt w pobliskim opactwie w Grüssau (Krzeszowie), mimo to chętnie wraca w te strony. Zdaje sobie przy tym sprawę, że zamiast tak potrzebnego odpoczynku, czeka go znów ciężka i niebezpieczna misja.
Zaraz na początku śledztwa okazuje się, że Dermuth nie zawsze miał szczęście do interesów, za to zdążył narobić sobie wrogów. Jednak ani Dewart, ani Walsleben nie przeczuwają wtedy jeszcze, jak potężną lawinę wydarzeń wywołają, gdy wkrótce potem wpadną na pewien trop.

Przypominamy również, że Krzysztof Koziołek pracuje nad kolejną częścią kryminału pod roboczym tytułem “Imię Pani. Cisza”, z akcją osadzoną w przedwojennej Kamiennej Górze (Landeshut), o czym informowaliśmy tutaj

Share

Zobacz również

Leave a Reply