Prelekcja i wystawa w kamiennogórskim muzeum

W kamiennogórskim Muzeum Tkactwa odbyła się dzisiaj (niedziela, 12 grudnia) prelekcja i wystawa okolicznościowa związana z 40. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego. Swoje zbiory filatelistyczne, poświęcone działalności Solidarności zaprezentował Zbigniew Nawrocki, internowany w 1981 roku.

Uczestnicy wydarzenia mogli także wysłuchać prelekcji Zbigniewa Nawrockiego, nawiązującej do jego wspomnień z tamtego okresu. O swoich przeżyciach z lat młodzieńczych, dotyczących stanu wojennego, opowiadał także starosta kamiennogórski Jarosław Gęborys.

Z okazji 40-lecia stanu wojennego wydany został okolicznościowy stempel oraz karta.

Przypominamy, że jutro (poniedziałek, 13 grudnia) przypada 40. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Dzisiejsze uroczystości rozpoczęto mszą świętą w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kamiennej Górze. Msza odbyła się w intencji działaczy Solidarności Ziemi Jeleniogórskiej i Wałbrzyskiej, którzy byli internowani i więzieni w Zakładzie Karnym w Kamiennej Górze. Reportaż fotograficzny dostępny tutaj.

Przypominamy, że po wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego internowano ponad 10 tysięcy działaczy opozycji, a wielu z nich trafiło również do kamiennogórskiego więzienia.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment