Prawie 100 śmiałków wyruszyło do wyścigu Szuter Master w Kamiennej Górze

Wczoraj (sobota, 30 lipca) pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych prawie 100 śmiałków wyruszyło do wyścigu Szuter Master w Kamiennej Górze.

Zobacz start pierwszej grupy.

Zawodnicy ścigali się po trasach przygotowanych specjalnie dla projektu Las Szutras – Kotlina Kamiennogórska na dystansach 150 i 75 km. Wielu nie ukończyło zawodów. Eliminowały ich kontuzje, awarie i ogromne zmęczenie. Zmagali się z odległością, górskimi podjazdami i zjazdami oraz własnymi ograniczeniami. To wszystko utrudniał siąpiący przez cały dzień deszcz i chłód.

Radość z ukończenia wyścigu była więc wielka. Gratulujemy uczestnikom i zwycięzcom. Szczególną radość sprawiła nam młoda zawodniczka z Kamiennej Góry – Dominika Niemiec, która na krótszej trasie pokonała rywalki i panów.

To nie koniec gravelowego weekendu w Kamiennej Górze. Dziś (niedziela, 31 lipca) zapraszamy na teren kamiennogórskiego zalewu, gdzie już od godz. 9 swój warsztat rowerowy rozłoży popularny youtuber SzajBajk, który będzie bezpłatnie przeglądał rowery mieszkańcom Kamiennej Góry. Na pierwszych 200 uczestników przygotowano specjalne koszulki projektu Las Szutras – Kotlina Kamiennogórska.

O godzinie 12:30 wyruszy CYKLOFIESTA. Kolumna rowerzystów przejedzie do Krzeszowa. Stamtąd po krótkiej przerwie na kawę powróci na stadion przy ul. Słowackiego, gdzie przygotowano dla uczestników ognisko.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment