Pożar piwnicy w Kamiennej Górze

W poniedziałek, 3 stycznia tuż przed godziną 23 doszło do pożaru w piwnicy budynku wielorodzinnego przy ulicy Ogrodowej w Kamiennej Górze. Jako pierwsi na miejsce przyjechali kamiennogórscy policjanci. Błyskawiczna reakcja przyczyniła się do uratowania życia osób przebywających w budynku. Ewakuowano łącznie 23 lokatorów.

Widząc wydobywający się z budynku dym, mundurowi natychmiast rozpoczęli ewakuację lokatorów. Akcja była mocno utrudniona z uwagi na duże zadymienie całej klatki schodowej. Policjanci pukali do wszystkich mieszkań, budząc lokatorów. Poprzez otwarcie okien mundurowi oddymili klatkę schodową, umożliwiając mieszkańcom wyjście na zewnątrz. Na miejsce dotarli także strażacy, którzy również ewakuowali lokatorów i ugasili pożar. W czasie prowadzonych działań policjanci zapewnili schronienie 5 ewakuowanym mieszkańcom w policyjnym radiowozie. Po sprawdzeniu stężenia tlenku węgla mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszań.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobną przyczyną pożaru mogła być wada pieca centralnego ogrzewania, znajdującego się w piwnicy oraz zapłon składowanych w pobliżu przedmiotów. Nikt nie odniósł obrażeń, pożar nie wydostał się poza pomieszczania piwniczne.

Źródło:  Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze
Fot. OSP Ptaszków

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Do kolejnego pożaru, w którym zginęła jedna osoba doszło przy ul. Okrzei w Kamiennej Górze, o czym informowaliśmy tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment