Pożar kamienicy w Kamiennej Górze

We czwartek 11 lutego 2021 roku około godz. 21 w kamienicy przy ul. Fabrycznej w Kamiennej Górze wybuchł pożar. Ogień pojawił się na poddaszu. W chwili przybycia pierwszych zastępów PSP na miejsce, widoczny był czarny gęsty dym wydobywający się z okien. W części mieszkalnej płonącego poddasza znajdowały się dwie osoby.

Jako pierwsi na miejscu zdarzenia zjawili się policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego sierż. szt. Adam John i mł. asp. Marcin Nieć. To oni jako pierwsi przystąpili do rozpoznania. Udając się na poddasze dostrzegli rozprzestrzeniające się płomienie, które uniemożliwiały dostanie się do mieszkań, w których znajdowali się dwaj mężczyźni. Postanowili przystąpić do ewakuacji mieszkańców kamienicy.

Na zewnątrz obiektu sprawiono drabinę mechaniczną, przy pomocy której dostano się do jednej z osób, która próbowała wydostać się przez okno. Ze względu na bardzo duże zadymienie osobę tą ewakuowano przy pomocy kosza. Strażakom w ewakuacji pomógł mł. asp. Marcin Nieć. Drugą osobę znajdującą się w płonącym mieszkaniu na własnych barkach wyniósł sierż. szt. Adam John.

Z płonącego budynku i sąsiednich nieruchomości ewakuowano około 15 osób. Miejskie służby kryzysowe zapewniły im schronienie, jeśli nie znajdą innego zakwaterowania. Wstępnie potrzebę umieszczenia w hotelu zadeklarowało kilka osób. Na pobliskim miejskim basenie udostępniono pomieszczenie, w którym mieszkańcy mogli się ogrzać i napić gorących napojów. W akcji brało udział 51 ratowników, 17 zastępów straży pożarnej (z powiatu kamiennogórskiego oraz z Jeleniej Góry, Sosnówki, Wałbrzycha, Świebodzic). Akcję gaśniczą utrudniał silny mróz. Dopiero po godz. 24 pożar został opanowany. Akcja dogaszania została zakończona o godz. 3:55.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment