Powstanie skatepark z prawdziwego zdarzenia

Kamienna Góra otrzymała 150 tys. dotacji na budowę skateparku przy ul. Szpitalnej. Promesę na taką kwotę odebrał w poniedziałek (17 lipca) w Urzędzie Marszałkowskim burmistrz Krzysztof Świątek.

Stosowny wniosek kamiennogórscy urzędnicy złożyli w maju tego roku. W sumie, w tym naborze do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęło ponad 70 zgłoszeń. Kamienna Góra znalazła się wśród 22 gmin, które z tej puli otrzymały dofinansowanie.

Budowa skateparku jest odpowiedzią na petycje płynące od mieszkańców Kamiennej Góry, w tym tych nieco młodszych, którzy zwracali uwagę na brak tego typu infrastruktury sportowej w mieście.

W ramach projektu, przy ul. Szpitalnej powstanie skatepark o wymiarach 27 x 11 m. Wyposażony będzie między innymi w urządzenia: quarter pipe + mini quartrer, funbox z grindboxem, funbox ze schodami, quarter pipe + bank ramp i poręcz prosta. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 200 tys. zł, co oznacza, że brakujące 50 tys. Miasto dołoży z własnego budżetu.

Planowany skatepark powstać ma jeszcze w tym roku. Spełniać będzie funkcję rekreacyjną dla kamiennogórskiej młodzieży i dzieci jeżdżących na deskorolkach i rolkach. Ma być także miejscem rozgrywania zawodów dla amatorów.

Przypomnijmy, że Gmina Miejska Kamienna Góra od lat inwestuje w nowoczesną infrastrukturę sportowo-rekreacyjna na terenie miasta. W ramach prowadzonych działań inwestycyjnych powstały m.in. dwa kompleksy boisk w ramach programu Moje Boisko Orlik 2012 czy siłownie zewnętrzne. Oprócz nowych obiektów, zmodernizowano boiska przy Szkole Podstawowej nr 1, stadion lekkoatletyczny w oraz wiele placów zabaw. W planach są już kolejne tego typu inwestycje.Share

Zobacz inne

One Thought to “Powstanie skatepark z prawdziwego zdarzenia”

  1. […] tym, iż w Kamiennej Górze w ramach projektu, przy ul. Szpitalnej powstanie skatepark informowaliśmy 18 lipca. Zapraszamy również do wywiadu telewizji Dami z Burmistrzem Kamiennej Góry Krzysztofem […]

Leave a Comment