Dzisiaj w siedzibie Tauron Dystrybucja S.A. w Jeleniej Górze odbyło się kluczowe spotkanie z udziałem Arkadiusza Dybca, Prezesa KSSEMP, poświęcone powołaniu Transgranicznego Zespołu ds. Transformacji Energetycznej i Zrównoważonego Rozwoju.
To inicjatywa, która łączy siły najważniejszych instytucji w naszym regionie, aby wspólnie działać na rzecz:
bezpieczeństwa energetycznego mieszkańców i przedsiębiorców,
rozwoju odnawialnych źródeł energii oraz efektywności energetycznej,
współpracy międzysektorowej obejmującej naukę, edukację oraz jednostki samorządu terytorialnego,
zrównoważonego rozwoju na obszarze transgranicznym Polski, Czech i Niemiec.
W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele:
Tauron Dystrybucja Serwis S.A.,
KARR S.A. Jelenia Góra,
Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu (Delegatura w Jeleniej Górze),
Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej NOVUM sp. z o.o.
Transformacja energetyczna to wyzwanie wymagające skoordynowanych działań na poziomie lokalnym i regionalnym, dlatego uczestnicy są zadowoleni z tak szerokiej płaszczyzny porozumienia.
Powołanie Transgranicznego Zespołu ds. Transformacji Energetycznej i Zrównoważonego Rozwoju