Przywitano nowego komendanta

W Komendzie Powiatowej Policji w Kamiennej Górze odbyła się dziś (czwartek, 1 grudnia) uroczysta zbiórka, podczas której przywitano nowego komendanta, którym został młodszy inspektor Adam Jacek Pilch.

Przypominamy, że we wtorek, 29 listopada br. odbyło się we Wrocławiu spotkanie służbowe, podczas którego Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Dariusz Wesołowski wręczył rozkazy oficerom obejmującym nowe stanowiska w strukturach kierowniczych dolnośląskiego garnizonu Policji. Zmiany nastąpiły m.in. w Komendzie Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. Komendant Wojewódzki Policji zwolnił z pełnienia obowiązków komendanta jednostki w Kamiennej Górze dotychczasowego I Zastępcę, który w ostatnim czasie zastępował dowódcę naszej komendy. Natomiast od dziś (czwartek, 1 grudnia) obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Kamiennej Górze pełni wspomniany . insp. Adam Pilch, który do tej pory służył na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy, o czym informowaliśmy tutaj.

Komendant . insp. Adam Jacek Pilch jest w wieku 51 lat, a służbę w policji rozpoczął w 1991 roku. Podczas uroczystej zbiórki z kamiennogórskimi policjantami i kadrą stwierdził, że najważniejszym dla niego będzie bardzo dobra atmosfera w pracy i zapewnienie bezpieczeństwa w powiecie kamiennogórskim. Zapewnił, że nie chce wprowadzać rewolucji, choć postara się ulepszyć działanie jednostki.

Dotychczasowy komendant nadkom. Stanisław Cenarski pełnił swoje obowiązki od 26 lutego br., a stanowisko objął po insp. Januszu Cygalu, który przeszedł na emeryturę, o czym informowaliśmy tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment