Powitanie Komendanta Powiatowego Policji w Kamiennej Górze

W czwartek, 1 grudnia 2022 roku o godzinie 10 odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni powitali . insp. Adama Jacka Pilcha, który został mianowany do pełnienia obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Kamiennej Górze.

Nowy szef kamiennogórskiej jednostki przywitał się uroczyście ze sztandarem Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, po czym w krótkim przemówieniu opowiedział o kilku elementach swojego życia. Podkreślił, że jedną z najważniejszych rzeczy podczas wspólnej służby to atmosfera, o którą zamierza zadbać. Dodał również, że priorytetem jest bezpieczeństwo na terenie powiatu kamiennogórskiego i na tym będzie się skupiać.

Młodszy inspektor Adam Jacek Pilch rozpoczął służbę w Policji w 1991 roku jako aplikant Plutonu Pogotowia Policyjnego Patrolowania i Konwojowania Komendy Rejonowej Policji w Jaworze. W roku 1996 zdobywał wiedzę i doświadczenie w służbie, jako funkcjonariusz Referatu Ruchu Drogowego, a od 1997 roku jako dzielnicowy. W 1998 roku . insp. Adam Jacek Pilch został policjantem Plutonu Patrolowo – Interwencyjnego jaworskiej komendy, a od roku 2000 pełnił funkcję dowódcy tej komórki. Efektem wytężonej i rzetelnej pracy, związanej z jednoczesnym podnoszeniem kwalifikacji zawodowych, był awans i objęcie stanowiska kierownika Sekcji do spraw Szkolenia i Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W 2014 roku objął stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Bolkowie, w 2016 roku Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy, a obecnie Komendanta Powiatowego Policji w Kamiennej Górze. Praktycznie od początku swojej służby w Policji . insp. Adam Jacek Pilch aktywnie działa na rzecz Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, kreując w ten sposób pozytywny wizerunek naszej formacji, zarówno w środowisku policyjnym, jak i społeczności lokalnej.

Serdecznie gratulujemy objęcia stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Kamiennej Górze.

Źródło: KPP Kamienna Góra, st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment