Poszukiwany podawał błędne dane. Nie sądził, że rozgryzą go kamiennogórscy dzielnicowi

Dzielnicowi z Kamiennej Góry w piątek, 28 października br. obsługiwali interwencję dotyczącą kierującego bez uprawnień, którego ujawnili funkcjonariusze Straży Granicznej.

Policjanci ustalili, że 40-latek ze Szczecina nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania, w związku z czym sporządzili dokumentację związaną ze skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień wiąże się z minimalną grzywną 1500 złotych i zakazem prowadzenia pojazdów.

Funkcjonariusze, weryfikując dane osobowe pasażerów samochodu, zorientowali się, że wizerunek jednego z mężczyzn nie zgadza się z osobą siedzącą w pojeździe. 38-latek ze Szczecina wprowadzał w błąd funkcjonariuszy, nie spodziewając się, że dzielnicowi go rozgryzą. Jak się okazało, powodem zachowania mężczyzny, było to, że czekało na niego 365-dniowe pozbawienie wolności za popełnione wcześniej przestępstwo.

38-latek został zatrzymany, a dodatkowo policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 500 złotych za wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy.

Źródło: KPP Kamienna Góra, st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment