Poszukiwany mężczyzna wtargnął do mieszkania swoich rodziców

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce zatrzymali w jednym z mieszkań na terenie Kamiennej Góry 36 – letniego mężczyznę, który chwilę wcześniej, znajdując się pod wpływem alkoholu, niszcząc drzwi wejściowe, wtargnął do mieszkania rodziców, skąd zabrał kartę bankomatową. Policjanci szybko go zatrzymali. Wartość strat rodzice mężczyzny oszacowali na kwotę łączną 1300 zł.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w dn. 29 lipca br. otrzymał zgłoszenie, iż pijany mężczyzna uszkadzając drzwi wejściowe do mieszkania rodziców, wtargnął do środka, gdzie miał się awanturować. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, iż 36 – latek ukradł wcześniej swojej matce również kartę bankomatową, którą aż 16 – krotnie płacił zbliżeniowo w różnych sklepach na terenie Kamiennej Góry, powodując straty na ich szkodę w kwocie 300 zł. Po przebadaniu mężczyzny okazało się, iż ma on niemalże 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo w trakcie dalszych czynności, po sprawdzeniu go w policyjnym systemie ustalono, iż jest również osobą poszukiwaną przez Prokuraturę Rejonową w Jeleniej Górze.

Kompletnie pijanego 36 – latka przewieziono do Komendy Policji w Kamiennej Górze, gdzie osadzony został do wyjaśnienia i wytrzeźwienia. Następnie funkcjonariusze z wydziału kryminalnego przedstawili mu łącznie 18 zarzutów o przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. W trakcie składanych wyjaśnień przyznał, iż ma problemy osobiste w tym również problem z alkoholem. Dodał również, iż bardzo żałuje tego, co zrobił. Czy jest to okoliczność łagodzącą? o tym zadecyduje teraz sąd.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment