Poszukiwany mężczyzna sprawcą gróźb. Zatrzymany przez kamiennogórskich policjantów

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w dniu 25 czerwca br., zatrzymali 41 – letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego, który popełnił kilka przestępstw na szkodę jednej z mieszkanek gminy. Zatrzymanemu przedstawiono dwa zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz utrwalania wizerunku nagiej osoby. O jego karze zadecyduje teraz sąd.

Do zatrzymania doszło w dn. 25 czerwca br. na terenie gminy Kamienna Góra, kiedy to policjanci zostali wezwani przez 26 – letnią kobietę – mieszkankę gminy. Kobieta twierdziła, iż konkubent znajdując się pod wpływem alkoholu, grozi jej pozbawieniem życia. Ponadto oświadczyła, że mężczyzna dnia poprzedniego utrwalał jej wizerunek telefonem komórkowym, podczas gdy wcześniej przewrócił na ziemię i częściowo pozbawił ją odzieży.

Mając powyższe na uwadze funkcjonariusze zatrzymali 41 – latka do wyjaśnienia i wytrzeźwienia w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania mężczyzna miał 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo w wyniku sprawdzenia go w systemie informacyjnym policji ustalono, iż jest on poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu.

W wyniku dalszych czynności policjanci Wydziału Kryminalnego tutejszej Komendy przedstawili wymienionemu dwa zarzuty o kierowanie gróźb karalnych, jak też o utrwalanie wizerunku nagiej osoby. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia. Następnie Prokurator Rejonowy w Kamiennej Górze zastosował w stosunku do niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, w związku z którym musi on stawiać się w Komendzie Powiatowej Policji w Kamiennej Górze 3 razy w tygodniu oraz ma zakaz kontaktowania się w jakikolwiek sposób z pokrzywdzoną oraz zakaz zbliżania się do niej na odległość nie mniejszą niż 50 metrów.

Za kierowanie gróźb karalnych w kierunku innej osoby grozi do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za utrwalanie wizerunku nagiej osoby grozi do 5 lat pozbawienia wolności. O karze łącznej dla 41 – latka zadecyduje teraz sąd.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment