Poszukiwany mężczyzna nie żyje

Zakończyły się przeprowadzone przez policjantów, przy wsparciu strażaków oraz goprowców, szeroko zakrojone poszukiwania zaginionego 84-latka, który pierwszego stycznia tego roku zaginął na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Mężczyzna niestety nie żyje. Został znaleziony w jednym z potoków na granicy Wałbrzycha ze Świebodzicami.

Przypomnijmy, że mężczyzna z wycieczką przyjechał z Wrocławia do Zamku Książ i właśnie w rejonie Książańskiego Parku Krajobrazowego był widziany przez współtowarzyszy pierwszego stycznia w godzinach popołudniowych. Również kamery monitoringu zarejestrowały mężczyznę przechadzającego się bez opieki w tym miejscu.

W przeprowadzonej na szeroką skalę akcji poszukiwawczej udział na każdej zmianie wzięło łącznie ponad 100 funkcjonariuszy Policji, wałbrzyskich strażaków PSP i OSP – z psami służbowymi i goprowców z Grupy Sudeckiej. Wykorzystany do działań został także helikopter policyjny z kamerą termowizyjną. Policjanci sprawdzili między innymi pobliskie szpitale, monitoring miejski i skontaktowali się z korporacjami taksówkarskimi.

Niestety działania poszukiwawcze zakończyły się dzisiejszego poranka, kiedy policjanci otrzymali informację o odnalezieniu zwłok 84-latka w jednym z potoków znajdujących się na granicy Wałbrzycha i Świebodzic. Obecnie prowadzone są działania mające na ustalenie okoliczności śmierci mężczyzny.

Źródło: Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu kom. Marcin Świeży.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment