Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymany. Przeszedł przez jezdnię w miejscu niedozwolonym

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wałbrzyskiej komendy zatrzymali 26-latka poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania, który wydał za nimi niemiecki wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna jest podejrzany min. o włamanie do sklepu jubilerskiego, gdzie straty wyniosły prawie 140 tys. euro.

30 czerwca br. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu w czasie pełnienia służby, podjęli czynności w stosunku do pieszego, który przeszedł  jezdnię w niedozwolonym miejscu. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych sprawcy wykroczenia, okazało się, że 26-letni mieszkaniec Wałbrzycha poszukiwany jest przez Interpol i podsiada Europejski Nakaz Aresztowania. 26-latek podejrzany jest o  liczne przestępstwa popełnione na terenie Niemiec, min. o włamanie do sklepu jubilerskiego, gdzie straty wyniosły prawie 140 tys. euro.
Mężczyzna został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, gdzie potwierdzono jego tożsamość. 26-latek trafił do policyjnego aresztu. Prawdopodobnie jeszcze dziś zostania dowieziony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, która prowadzi czynności związane z wykonaniem europejskiego nakazu aresztowania.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment