Poszukiwania Martyny, Weroniki i Pauliny zakończyły się sukcesem

Sukcesem zakończyły się poszukiwania 9-letniej Martyny, 10-letniej Weroniki oraz 13-letniej Pauliny. Dziewczynki całe i zdrowe zostały odnalezione przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w mieszkaniu należącym do rodziny jednej z nich.

Jeleniogórscy policjanci od 9 stycznia br. od około godziny 23.00 szukali 9-letniej Martyny, której zaginięcie zgłosił ojciec. Dziewczynka tego dnia rano wyszła do szkoły, do której nie dotarła, jak również nie było z nią żadnego kontaktu.

Policjanci prowadząc czynności ustalili, że dziewczynka prawdopodobnie przebywa w towarzystwie swoich koleżanek- 10-letniej Weroniki i 13-letniej Pauliny. Weronika uciekła ze szkoły, a 13-latka podobniej jak Martyna 9 stycznia br. wyjechała do szkoły, do której nie dotarła.

Poszukiwania dziewczynek prowadzone były dwutorowo. Były to działania prewencyjne, w których uczestniczyli strażacy. Funkcjonariusze sprawdzali wszystkie wytypowane miejsca, gdzie ewentualnie mogły przebywać dziewczynki. O pomoc poproszono również kierowców MZK, PKS, taksówkarzy, a także inne osoby, które mogły pomóc w ich odnalezieniu.

Poszukiwania prowadzili również policjanci kryminalni, którzy weryfikowali wszystkie informacje, które mogły doprowadzić do odnalezienia dziewczynek. Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, że mogą one przebywać w jednym z mieszkań przy ul. Wyczółkowskiego w Jeleniej Górze. W tym mieszkaniu dzisiaj około godziny 15.00 należącym do rodziny jednej z nich policjanci odnaleźli wszystkie 3, całe i zdrowe. Dzisiaj funkcjonariusze kilkukrotnie pukali do tego lokalu, jednak gdy tylko tam się pojawiali panowała w nim cisza. Policjanci jednak nie odpuścili i  w końcu zostali wpuszczeni do środka, a poszukiwania zostały zakończone szczęśliwie.

Źródło: Policja Jeleniogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment