Poszukiwania 66-letniego mężczyzny zakończone sukcesem

W dniu 26 sierpnia 2019 roku kamiennogórscy policjanci prowadzili na terenie gminy Marciszów intensywne poszukiwania za zaginionym 66 – letnim mężczyzną, który w nocy oddalił się ze swojego miejsca zamieszkania w nieznanym kierunku.  W tym samym dniu popołudniu Policjanci odnaleźli mężczyznę i udzielili mu niezbędnej pomocy.

Policjanci z Posterunku Policji w Marciszowie zostali w dniu 26.08.2019 roku ok. godz. 13.00 powiadomieniu o zaginięciu 66 – letniego mężczyzny mieszkańca gminy Marciszów. Ze wstępnych informacji wynikało, że mężczyzna prawdopodobnie w nocy wyszedł ze swojego mieszkania i oddalił się w nieznanym kierunku. Ponadto z uwagi na przebyte choroby może nie mieć pełnej świadomości.  Nad ranem rodzina na własną rękę rozpoczęła poszukiwania mężczyzny. Gdy nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu powiadomili Posterunek Policji w Marciszowie. Decyzją Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kamiennej Górze ogłoszono alarm jednostki. W poszukiwaniach brało udział blisko 30 funkcjonariuszy KPP  w Kamiennej Górze i jednostek podległych. O wsparcie poproszono również funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze i ochotników z OSP.

W wyniku prowadzenia intensywnych czynności poszukiwawczych w tym rozpytaniu mieszkańców gminy, dokonaniu przejrzenia zapisu z kamer monitoringu oraz samej penetracji terenu Policjanci około godz. 16.00 na jednej z łąk nieopodal kompleksu leśnego odnaleźli mężczyznę. Jego ubranie było całkowicie przemoczone i zachodziło niebezpieczeństwo wyziębienia organizmu. Kontakt z mężczyzną był utrudniony, a on sam nie był świadomy zaistniej sytuacji. Wobec powyższego funkcjonariusze niezwłocznie zaopiekowali się mężczyzną i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment