Post Scriptum, czyli miłość po…

Informujemy, iż dnia 18 grudnia 2016 roku o godz. 17:00 w kamiennogórskim Centrum Kultury odbędzie się koncert zatytułowany: “POST SCRIPTUM, CZYLI MIŁOŚĆ PO…”. Wstęp wolny.

Koncert jest związany z wydaniem najnowszej książki Agaty Szmigrodzkiej pt. “TAŃCERKA”. Sama powieść jest, jak przyznaje autorka, mocno autobiograficzna i stanowi swego rodzaju wykładnię podejścia A. Szmigrodzkiej do jej pracy i pasji zarazem – czyli do tańca.
Komuś, kto tworzy, trudno jednak oddzielić życie zawodowe od życia osobistego. Dlatego “Tańcerka” jest tak naprawdę wykładnią mojego patrzenia na siebie i na świat (To pewnego rodzaju “AGATYZM”, czy “AGATOLOGIA”, jak niektórzy z przyjaciół się śmieją…)
“Tańcerka” składa się z równolegle prowadzonych dwóch tekstów: głównej narracji oraz poetyckich fragmentów tylko pozornie oderwanych od akcji książki.

Na koncert składają się cytaty właśnie tych poetyckich fragmentów, wyjątkowe fotografie kwiatowe jeleniogórskiego artysty fotografika Zygmunta Strzeleckiego oraz przepiękne piosenki śpiewane przez Wojtka Michalskiego i Zbyszka Stefańskiego. Autorami muzyki do piosenek są Zbyszek i Wojtek. Teksty do piosenek są tym razem różnego autorstwa.

Autorzy koncertu:

Agata Szmigrodzka www.hayat.art.pl urodzona w 1971 w Warszawie.
Od dłuższego czasu mieszka i tworzy w Jeleniej Górze. Z wykształcenia historyk sztuki i pedagog. Z zawodu choreografka, instruktorka tańca i pisarka. Do tej pory na swoim koncie ma trzy powieści (Lubolud, czyli opowieść o końcu Mrocznego Świata – bajka dla młodzieży, Giełda Staroci i Trocek Pocieszka, czyli o smoku co zmarłym lepił buty – baśnie dla dorosłych), które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ciągle rosnącej liczby czytelników. Jej nieco kontrowersyjne książki skłaniają do refleksji nad tym, co ważne w naszym, ludzkim życiu. W swoich powieściach autorka „odkurza” i przypomina te wartości którymi, mimo galopującego rozwoju techniki, wciąż chyba jednak powinniśmy się kierować…

Zbigniew Maria Stefański ur. 1957 r. w Gdańsku – legenda polskiej poezji śpiewanej. Wieloletni lider zespołu „Bez Jacka”. Mały Wielki Człowiek wspaniałego charakteru i wielkiej szlachetnej duszy. Cóż, o Zbyszku „w sieci” już wszystko zostało napisane bezjacka.art.pl
To dla mnie zaszczyt, że ktoś takiego formatu zgodził się ze mną współpracować…
A. Szmigrodzka

Wojciech Michalski „Szejkin” urodzony w 1963 w Radzionkowie na Śląsku.
Na temat Wojtka można by było wiele rzeczy powiedzieć, ale on jest człowiekiem bardzo skromnym i o swojej scenicznej przeszłości woli wspominać w żartach. Choć nigdy „nie dorobił się” nazwiska, jest bardzo barwną postacią, w wielu kręgach znaną pod przezwiskiem „Szejkin”. Całe lata występował w kabaretowo-muzycznym duecie wraz ze św.p. Jasiem Stefańskim (bratem Zbyszka).
Wojtek – świetny muzyk i bardzo zdolny wokalista, rodowity Ślązak z Radzionkowa, ze swoją artystyczną duszą szybko „wyfrunął” ze swojego rodzinnego, mocno górniczego gniazda. Obecnie mieszka w Jagniątkowie (Jelenia Góra) – na granicy Karkonoskiego Parku Narodowego i nareszcie robi to, co kocha – komponuje i śpiewa. Nie to, co „się sprzeda”, ale to, co chce i czuje. Takich kawałków zawsze warto posłuchać…

Zygmunt Strzelecki – jest członkiem Stowarzyszenia Twórców “Fotoklub” Rzeczypospolitej Polskiej oraz Polskiego Związku Fotografów Przyrody, członek Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. Twórca o bardzo dużych osiągnięciach artystycznych. Autor wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, laureat kilkudziesięciu konkursów fotograficznych, a w wielu z nich zdobywca pierwszych nagród. Między innymi był dwukrotnym laureatem konkursów fotograficznych “Jelenia Góra i Jeleniogórzanie” w 2000 – 2 miejsce i 2004 roku – 3 miejsce. Mieszka w Jeleniej Górze. Jest uznanym artystą w swojej dziedzinie.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment