Posiedzenie dotyczące tras rowerowych

Pod przewodnictwem Krzysztofa Kwiatkowskiego Starosty Wałbrzyskiego odbyło się kolejne posiedzenie dotyczące organizacji, łączenia i tworzenia tras rowerowych na terenie Powiatu Wałbrzyskiego. Włodarze Gmin Ziemi Wałbrzyskiej oraz Nadleśnictwa Wałbrzych, Świdnica i Kamienna Góra omówili kwestie związane ze stworzeniem wspólnej i spójnej koncepcji tras rowerowych w naszym regionie, która pozwoliłaby wyeksponować  walory turystyczne i krajoznawcze Ziemi Wałbrzyskiej. Radny Powiatu Wałbrzyskiego Piotr Pol przedstawił wstępny zarys tras, natomiast gospodarze gmin przedstawili swoje postulaty. Planowane działania mają być długotrwałe i fazowe. Ustalono następujące wnioski:

1. Najważniejsze jest oznakowanie i połączenie już istniejących tras, tak aby można było swobodnie poruszać się pomiędzy gminami naszego powiatu. Dla przejrzystości i spójności trasy będą oznaczone numerami.  W kluczowych punktach staną mapy z zaznaczeniem wszystkich dostępnych tras.

2. Wybranie i stworzenie miejsc parkingowych, które umożliwią swobodne korzystanie z tras.

3. Każda z Gmin zapozna się ze wstępnym projektem i naniesie ewentualne usprawnienia na swoim terenie.

W następnych fazach planowane jest m.in. powstawanie stacji naprawczych dla rowerów oraz tworzenie miejsc postojowych na trasach.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz