Posiadał zakaz prowadzenia pojazdów i podał fałszywe dane w celu uniknięcia konsekwencji

Kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat grozić może mężczyźnie, który kierował pojazdem wbrew zakazowi sądowemu. Mężczyzna w celu uniknięcia odpowiedzialności posłużył się danymi swojego brata, który jak się okazało nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Policjanci  Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze  zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o posługiwanie się fałszywymi danymi osobowymi oraz o kierowanie pojazdem wbrew zakazowi sądowemu.

5 sierpnia 2019 roku policjanci na ul. Korczaka w Jeleniej Górze zauważyli kobietę, która pchała pojazd marki Mercedes. Za kierownicą pojazdu siedział mężczyzna. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić co się stało i udzielić im pomocy. Okazało się, że za kierownicą siedział 33-letni jeleniogórzanin, a auto pchała jego 24-letnia znajoma. Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentów i podał dane ustne, które potwierdziła 24-latka. W trakcie czynności policjanci ustalili, że kierowca podał dane swojego brata, który jak się okazało, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Powodem podania fałszywych danych był fakt, że mężczyzna posiadał 6-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

W efekcie kobieta została ukarana mandatem w wysokości 500 zł, za wprowadzenie policjantów w błąd co do tożsamości mężczyzny.33-latek za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Auto zostało odholowane na parking.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz