Posiadał “podrobione” austriackie prawo jazdy

Policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali sprawcę, który posługiwał się fałszywymi uprawnieniami do kierowania pojazdami. Jak tłumaczył policjantom prawo jazdy miało mu zostać wydane na terenie Austrii. Uprawnienia zostały mu zatrzymane, a kierujący usłyszał zarzuty.

Policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze 13 grudnia br. zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Ford. Kierujący okazał do kontroli prawo jazdy wydane w Austrii. W toku dalszych czynności okazało się, iż kierującym jest obywatel Polski mieszkaniec Gminy Kamiennej Góry. Okazane do kontroli austriackie uprawnienia nie dawały wiarygodności i autentyczności funkcjonariuszowi. Policjant sprawdził uprawnienia w systemach informatycznych Policji jak również kontrolowanego. Jak się okazało mężczyzna nigdy nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami na terenie kraju. Funkcjonariusz posiadający obawy co do prawdziwości okazanego dokumentu zatrzymał je. Policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Kamiennej Górze badając sprawę ustalili, iż austriacki organ nigdy nie wydawał uprawnień do kierowania pojazdami na nazwisko wskazanej osoby.

Ponadto policjanci Wydziału Kryminalnego ustalili, że osoba również na terenie Austrii dokonała innego przestępstwa przywłaszczenia mienia powierzonego w postaci przywłaszczenia samochodu osobowego.

Na podstawie zgromadzonego materiału w sprawie pozwolił on na przedstawienie zarzutów osobie za które odpowie przed sądem. Za pierwszy czyn podrobienia uprawnień grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za przywłaszczenie pojazdu do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment