Pościg policyjny. Poszukiwany kierowca pod wpływem narkotyków i alkoholu

W nocy z 14 na 15 stycznia br. policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce dostrzegli na terenie Lubawki samochód osobowy marki Ford Focus, którym poruszał się znany policjantom mieszkaniec gminy Kamienna Góra, co do którego funkcjonariusze mieli podejrzenie, że posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Podczas próby zatrzymania mężczyzna nie reagował na wydawane polecenia, przyśpieszył i zaczął uciekać więc policjanci podjęli pościg, który zakończył się na terenie gminy Kamienna Góra. W wyniku brawurowej jazdy 33-letni kierowca wpadł w poślizg i stracił panowanie nad pojazdem. Nawet po zatrzymaniu usiłował przejechać jednego z funkcjonariuszy, wciąż nie reagując na wydawane polecenia. Policjanci zmuszeni byli wybić szybę w pojeździe i siłowo wyciągnąć kierowcę.

W wyniku sprawdzenia funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna od sierpnia 2020 roku posiadał aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, ponadto znajdował się pod wpływem alkoholu oraz środków odurzających. Dodatkowo policjanci ustalili, że 33-latek figurował w policyjnych systemach jako osoba poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze.

Mężczyzna usłyszał zarzuty. Za jego nieodpowiedzialne zachowanie grozi surowa kara, o wysokości której zadecyduje sąd.

Źródło:
asp. Paulina Basta
Oficer Prasowy
KPP Kamienna Góra

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply