Porządki po pożarze kamienicy przy ul. Fabrycznej

Miasto poinformowało, że porządkuje i osusza budynki uszkodzone podczas pożaru i akcji gaśniczej w kamienicy przy ul. Fabrycznej w Kamiennej Górze.  

– Ustawiliśmy dmuchawy na klatce schodowej domu nr 9, która została zalana – informuje przedstawiciel Spółki Mieszkaniowej.  

Pożar uszkodził w tym budynku także instalację elektryczną. Musiano przerwać również dostawy gazu, co uniemożliwia ogrzewanie niektórych mieszkań.  

– Dotychczas udało się przywrócić zasilanie elektryczne w części lokali. Spodziewamy się, że w tym tygodniu zostanie włączony gaz. Mieszkańcy będą więc mogli powrócić do mieszkań – dodaje zarządca. 

We wtorek zostanie sporządzona ekspertyza techniczna, konieczna do rozpoczęcia remontu kamienicy nr 7, której poddasze zapaliło się we czwartek 11 lutego. Tam zniszczenia są większe. Spaleniu uległy dwa mieszkania. Budynek jest pozbawiony prądu i gazu. Spółka Mieszkaniowa rozpoczęła porządki i wkrótce zamierza przystąpić do osuszania budynku.  

Miasto Kamienna Góra udzieliło pomocy pogorzelcom.  

– Rodziny, które nie znalazły zakwaterowania u rodziny lub znajomych zostały tymczasowo umieszczone w hotelu. Rozważamy też opcję czasowego przydziału mieszkań z zasobów miasta – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.       

Share

Zobacz również

Leave a Reply