Ponad pół miliona dla Kamiennej Góry

Niemal 550 tys. złotych otrzyma Kamienna Góra w ramach kolejnej dotacji. Środki te przeznaczone zostaną na przygotowanie oraz zakup infrastruktury niezbędnej do przeprowadzenia wydarzeń kulturalnych i sportowych w mieście.

Chodzi tu o dwa duże wydarzenia – organizowany od kilku lat w ramach Dni Kamiennej Góry „Green Water Festival” oraz Bieg Zdobywca Góry Parkowej, który już w kwietniu będzie miał swoją siódmą odsłonę.

Oprócz pokrycia kosztów organizacji tych wydarzeń, w ramach projektu zakupiona zostanie m.in. scena o wymiarach 10 x 8 m wraz z zadaszeniem, barierki ochronne, stoiska drewniane, ławy i stoły drewniane, ekran pneumatyczny reklamowy, brama meta/start, agregat prądotwórczy, tyczki i znaczniki do oznakowania tras, medale, puchary oraz nagrody rzeczowe dla uczestników zawodów biegowych.

Dotacja przyznana została naszemu miastu w ramach wspólnego projektu “Wschodnie Karkonosze i Brama Lubawska żyją kulturą i sportem”, który realizować będą 3 samorządy z Polski i 4 z Czech. Kamienna Góra jest największym beneficjentem – otrzymaliśmy ponad 26% środków przeznaczonych na cały projekt. Budżet Kamiennej Góry wyniesie 148 945,00 euro przy czym 85% tej kwoty będzie dofinansowane z programu transgranicznego INTERREG Va Polska-Czechy.Share

Zobacz inne

Leave a Comment