Ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie, brak uprawnień i wjazd do przydrożnego rowu

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali wczoraj mieszkańca Wałbrzycha, który mając ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie, wjechał kierowanym przez siebie samochodem do przydrożnego rowu. Pomimo, iż mężczyzna wraz z pasażerem trafili do szpitala, nic poważnego im się nie stało. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz pomimo braku uprawnień do kierowania pojazdami 32-latek może trafić za kraty więzienia na 2 lata.

14 marca bm. roku około godziny 11:30 wałbrzyscy policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym na os. Słonecznym w Dziećmorowicach. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna kierujący samochodem osobowym skręcając w lewo na główną drogę zjechał do przydrożnego rowu.

Policjanci od razu wyczuli od 32-latka woń alkoholu. Wykonali więc badanie, które wykazało u wałbrzyszanina 3,59 promila tej substancji w organizmie. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili dodatkowo, że mieszkaniec naszego miasta nie posiadał nigdy uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyzna wraz z pasażerem zostali zabrani przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala, gdzie pozostali na obserwacji. Na szczęście nic poważnego im się nie stało. 32-latek stanie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwo oraz spowodowanie zdarzenia drogowego grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Wałbrzyscy policjanci po raz kolejny przypominają. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem alarmowym 112, którzy przekaże informacje dyżurnemu, a ten wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które w ostateczności mogą zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym.

Źródło:
Policja Wałbrzych
sierż. szt. Marcin Świeży

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment