Ponad 25 kg marihuany zdjętych z czarnego rynku

Ponad 25 kg marihuany zdjętych z czarnego rynku. Działania wałbrzyskich policjantów wsparli m.in. policjanci z KPP w Kamiennej Górze.

Łącznie ponad 25 kilogramów narkotyków w postaci marihuany oraz mniejsze ilości amfetaminy ujawnili i zabezpieczyli w czterech różnych lokalizacjach Wałbrzycha, oraz sąsiednich powiatów policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, których w działaniach wsparli funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wałbrzyskiej komendy, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. Mundurowi zabezpieczyli także pochodzącą z nielegalnego źródła krajankę tytoniową, półprodukty służące do wytwarzania narkotyków, a także profesjonalnie wykonane wyposażenie trzech plantacji. W ręce policjantów wpadł 39-letni wałbrzyszanin. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy realizując zebrane informacje operacyjne w zeszłym tygodniu, zatrzymali 39-latka, który w jednym z lokali mieszkalnych na terenie Wałbrzycha miał przygotowaną profesjonalną plantację pod uprawę konopi indyjskich. Łącznie w dwóch lokalach na terenie Wałbrzycha należących do sprawcy funkcjonariusze znaleźli ponad 4 kg marihuany.

Dzięki wspólnym działaniom z policjantami z Wrocławia i Kamiennej Góry, a także Straży Granicznej funkcjonariusze odwiedzili w tym samym czasie także dwa inne miejsca na terenie powiatu kłodzkiego oraz kamiennogórskiego. Tam zabezpieczyli łącznie ponad 21 kg przygotowanej do suszenia marihuany oraz tą już zapakowaną w worki foliowe do sprzedaży. Całe plantacje wyposażone zostały w profesjonalne oświetlenie oraz wentylatory i namioty. Sprzęt został w całości zdemontowany i zabezpieczony przez śledczych.

Funkcjonariusze podczas przeszukania pomieszczeń ponadto ujawnili także mniejsze ilości środków psychotropowych w postaci amfetaminy i blisko 30 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy.

Ponadto w trakcie czynności znaleźli również pieniądze w różnej walucie mogące pochodzić z procederu przestępczego. Gotówka to blisko 50 tysięcy złotych oraz 4,5 tysiąca euro. Mundurowi na poczet przyszłych kar zabezpieczyli także samochód osobowy o wartości 250 tysięcy złotych.

Po analizie zebranego w sprawie przez funkcjonariuszy materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Wałbrzychu tymczasowo aresztował podejrzanego na okres miesiąca. 39-latek został już osadzony w Areszcie Śledczym w Dzierżoniowie. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz krajanki tytoniowej wałbrzyszanin może trafić za kraty więzienia nawet na 10 lat. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania osób związanych z tym procederem z terenu Wałbrzycha oraz Dolnego Śląska.

Źródło: KMP Wałbrzych, podkom. Marcin Świeży

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment