Polsko-ukraińska wycieczka do Zamku Książ

Uczniowie klasy Ib Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze, członkowie Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych wraz z ukraińskimi koleżankami i kolegami z 2 Oddziału Przygotowawczego, wybrali się dziś (piątek, 28 października) do Zamku Książ w Wałbrzychu na lekcję zamkową „Baśniowy Książ”. Uczestnicy wycieczki włączyli się do „Cyklu wycieczek edukacyjnych do centrów edukacji oraz wycieczek popularnych rozwijających zainteresowania krajoznawczo-przyrodnicze młodych mieszkańców Kamiennej Góry” organizowanych przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

Podczas zwiedzania trzeciego co do wielkości zamku w Polsce poznawali jego ponad 700-letnią historię, zobaczyli apartamenty księcia Jana Henryka XV, usłyszeli legendę o naszyjniku z pereł księżnej Daisy, zobaczyli barokowe salony z Salą Maksymiliana z mitycznymi stworami, a zwiedzanie zakończyli przy magicznej Książęcej Skałce.

Zwiedzili także Palmiarnię z 250 gatunkami egzotycznej roślinności oraz zobaczyli mieszkające w niej zwierzęta: rybki, żółwie, papugi, pawie oraz lemury. Zwiedzili również wystawę drzewek Bonsai, a w sklepiku chętnie decydowali się na drobne, roślinne i pamiątkarskie zakupy.

Opiekę nad uczestnikami wycieczki sprawowali Ewa Nowak – wychowawczyni klasy, Valentyna Poliak – wychowawca świetlicy, Joanna Żurkowska – nauczyciel, Halina Walentynowicz – rodzic oraz Jerzy Rubach – Nauczyciel Kraju Ojczystego i Honorowy Członek PTSM.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment