Polsko-czeskie pogranicze w fotografii 3D

Dnia 3 października 2017 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kamiennej Górze odbyła się konferencja podsumowująca projekt pn. „Atrakcje polsko-czeskiego pogranicza w fotografii 3D”.

Projekt został zrealizowany w partnerstwie z czeskim miastem Zaclerz.
Założeniem projektu był wydruk publikacji albumowej oraz karnetów widokówek zawierających fotografie atrakcji polsko-czeskiego pogranicza ujęte w technice 3D anaglifu barwnego.
Wartość projektu opiewała na kwotę 12 858,99 €, z czego 85 % stanowiło dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.Projekt był odpowiedzią na zapotrzebowanie branży turystycznej na innowacyjne formy promocji. Innowacyjność projektu opiera się przede wszystkim na formie przekazu informacji. W wydanej publikacji trójwymiarowe fotografie mają na celu zachęcić turystów do odwiedzenia przedstawionych atrakcji.

Pomysł prezentacji najciekawszych miejsc Sudetów Środkowych w albumie “Atrakcje polsko-czeskiego pogranicza w fotografii 3D” jest naturalną konsekwencją i uzupełnieniem działań podejmowanych już wcześniej wspólnie z Czechami.

Share

Zobacz inne

2 Thoughts to “Polsko-czeskie pogranicze w fotografii 3D”

Leave a Comment