Polsko – czeskie patrole na drogach

Polsko – czeskie patrole widoczne na drogach Polski oraz Czech to efekt ciągłej współpracy przygranicznych jednostek policji w Trutnovie i Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. Policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w dniu 27 lutego br. pełnili służbę na drogach powiatu kamiennogórskiego z kolegami czeskiej „drogówki”. Wszystkie te działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa na drogach w rejonie przygranicznym.

Rozszerzenie współpracy o wspólne patrole przyczynia się w szczególności do bezpieczeństwa wzmożonego ruchu osób, przemieszczających się do naszych południowych sąsiadów okresie zimowym np. na narty. Przeprowadzane pomiędzy przygranicznymi jednostkami policji wspólne szkolenia a w szczególności ćwiczenia pościgu granicznego były sprawdzeniem szybkości wymiany informacji między jednostkami Policji obu państw przyczyniające się do skutecznych zatrzymań sprawców przestępstw. Współpraca ma charakter rozwojowy.

Kamiennogórska jednostka Policji uczestniczy również w projekcie Programu Interreg V – A Republika Czeska – Polska 2014 – 2020 pn. „Drugstop – transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej realizując jego przedsięwzięcia. Wspólne patrole i współpraca pomiędzy policją polską a czeską dotyczą przede wszystkim wzajemnego przekazywania informacji o przestępczości, które są pomocne w poszukiwaniu osób, odzyskiwaniu utraconych przedmiotów bądź w pościgach transgranicznych jakie miały miejsce na terenie naszego powiatu.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Share

Zobacz inne

Leave a Comment