Polska przed meczem z Wyspami Owczymi!

Tuż po losowaniu wydawało się, że reprezentacja Polski nie powinna być żadnych problemów związanych z awansem na mistrzostwa Europy w Niemczech. Obecnie jednak nasza sytuacja bardzo się skomplikowała i biało-czerwoni nie są już zależni tylko od siebie. Jak zaprezentują się nasi piłkarze na tle Wysp Owczych?

Reprezentacja Polski

Reprezentacja Polski przystąpi do rywalizacji z Wyspami Owczymi jako czwarta drużyna swojej grupy. Aktualnie na koncie naszego zespołu znajduje się zaledwie 6 wywalczonych punktów po 5 rozegranych spotkaniach. Taki dorobek pozostawia wiele do życzenia i mocno komplikuje naszą sytuację. Polacy do tej pory wygrali oba mecze przed własną publicznością, ale również przegrali wszystkie rywalizacje wyjazdowe. To właśnie w delegacjach mamy sporo do poprawy, a mecz z Wyspami Owczymi odbędzie się na stadionie tego przeciwnika.

Reprezentacja Polski wygrała swoje pierwsze spotkanie z Wyspami Owczymi w tegorocznych eliminacjach. Ogólnie nasza drużyna ma również serię 3 kolejnych wygranych z tym przeciwnikiem, w których nie straciła nawet jednego gole. Warto jednak przypomnieć, że rywalizacja na Stadionie Narodowym nie była tak łatwa, jak może wskazywać na to wynik, czy też same statystyki. Polacy długimi fragmentami mieli spore problemy, aby sforsować defensywę przeciwników i tak naprawdę punktem zwrotnym tej rywalizacji okazał się rzut Karny, który wykorzystał Robert Lewandowski. Snajper Barcelony, które nie zagra w najbliższym spotkaniu, zdobył w tamtym meczu 2 bramki i został wybrany piłkarzem spotkania. Michał Probierz w swoim debiucie będzie musiał radzić sobie bez najlepszego piłkarza reprezentacji Polski. Jednak nie oszukujmy się – z takim przeciwnikiem po prostu musimy wygrać.

Biało-czerwoni w tym momencie nie są już zależni, tylko od siebie. Sytuacja naszego zespołu jest na tyle skomplikowana, że musimy liczyć na korzystny rezultat w rywalizacji Albanii z Czechami, aby mieć realne szanse na awans. Jeśli Albania zwycięży przed własną publicznością z reprezentacją Czech, to w sytuacji, gdy kadra Polski wygra wszystkie pozostałe spotkania – wywalczy awans.

Polacy w obecnych eliminacjach mają za sobą już jedną bolesną porażkę z niżej notowanym przeciwnikiem na wyjeździe. Mowa tutaj o spotkaniu z Mołdawią, które układało się po myśli naszej drużyny w pierwszej połowie, ale po zmianie stron gospodarze odrobili straty i wywalczyli komplet punktów. Wyspy Owcze to drużyna, która potrafiła zremisować z tym rywalem, więc nie można ich lekceważyć.

Polska – statystyki:

  • Polacy nie przegrali żadnego meczu z Wyspami Owczymi.
  • Polska zdobyła aż 12 goli w 3 ostatnich starciach, z tym przeciwnikiem.
  • Polacy nie stracili bramki w 3 ostatnich meczach z Wyspami Owczymi.
  • Polska przegrała do tej pory wszystkie spotkania wyjazdowe w eliminacjach.

Wyspy Owcze

Aktualna sytuacja w tabeli pokazuje, że Wyspy Owcze mają jeszcze matematyczne szanse na wywalczenie awansu, jednak ogólnie jest to drużyna, dla której sukcesem jest każdy zdobyty punkt i gol. Wyspy Owcze do tej pory wywalczyły tylko jedno oczko od początku eliminacji, które udało im się uzbierać w spotkaniu z Mołdawią. W pozostałych starciach zanotowali komplet porażek. Ogólnie na koncie tego zespołu znajdują się 2 strzelone i 10 straconych goli.

Statystyki meczów bezpośrednich również nie przemawiają na korzyść Wysp Owczych, ponieważ jest to drużyna, która przegrała 3 kolejne rywalizacji z reprezentacją Polski i straciła w tym czasie przez 12 bramek. Nie ma jednak wątpliwości, że na przestrzeni lat jest to zespół, który wyraźnie się rozwinął. Wyspy Owcze nie odstają już tak bardzo od najlepszych drużyn w Europie, jak miało to miejsce w przyszłości, gdzie kolejne zespoły zastanawiały się, ile bramek zdobędą w starciu z tym rywalem. Teraz wygrane nie są wcale tak oczywiste, o czym przekonała się między innymi reprezentacja Turcji w ramach rozgrywek Ligi Narodów.

Piłka na Wyspach Owczych się rozwija, a widać to również po występach zespołu z tego kraju w ramach rozgrywek Ligi Konferencji. Farerzy pokazali również w pierwszej rywalizacji z reprezentacją Polski, że mieli pojedyncze szanse na zdobycie gola i biało-czerwoni będą musieli uważać na ich terenie. Sztuczna murawa, a także panujące warunki atmosferyczne. To mogą być aspekty, które potencjalnie wpłyną na wynik tego meczu.

Wyspy Owcze – statystyki:

  • Wyspy Owcze do tej pory wywalczyły tylko jeden punkt.
  • W pierwszym spotkaniu z reprezentacją Polski wyspy Owcze oddały tylko jeden celny strzał.
  • Wyspy Owcze do tej pory zdobyły zaledwie 2 bramki w eliminacjach.
  • Piłkarze tego zespołu aż 10 razy wyciągali piłkę z siatki w 5 meczach eliminacyjnych.

SuperSocial na mecze Polski!

W Superbet dostępna jest specjalna platforma społecznościowa, na której możesz dzielić się swoimi typami, a także prognozami dotyczącymi poszczególnych wydarzeń. W SuperSocial aktywny jest również Jerzy Dudek i Sławomir Peszko.

W SuperSocial aplikacji bukmacherskiej możesz także brać udział w prywatnych ligach ze swoimi znajomymi, a także obserwować innych graczy, którzy bardzo dobrze radzą sobie w typowaniu. Dzielenie się swoimi kuponami jest dobrowolne, dlatego też nie ma obowiązku udostępniania swoich propozycji.

Jak może wyglądać to spotkanie?

Reprezentacja Polski nie ma wyboru i musi po prostu zwyciężyć w rywalizacji z Wyspami Owczymi. Jeśli nawet matematycznie chce pozostać w grze o wywalczenie awansu na mistrzostwa Europy. Potencjalna strata punktów z tym przeciwnikiem mogłaby praktycznie ostatecznie zamknąć drogę naszej drużynie do awansu.

W 3 ostatnich meczach wygrali z tym przeciwnikiem bez straty gola, dlatego też typujemy, że taki rezultat może powtórzyć się w najbliższym spotkaniu. Michał Probierz z pewnością będzie chciał zrobić wszystko, aby przede wszystkim nie stracić bramki, ponieważ drużyny buduje się od tyłu. Polacy muszą stanąć na wysokości zadania, ponieważ w przypadku straty punktów nasze szanse na awans spadną do minimum.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Share

Zobacz inne