Polonia Warszawa – klub, który wstaje z kolan i idzie po swoje

Nigdy się nie poddawaj, to hasło często powtarzane przez sportowców na całym świecie. Trenuj ciężko, skup się na swoim celu i go realizuj, w takim tempie, jakie Ci pasuje. Możemy zaobserwować, kto wkłada wiele serca w wysiłek i dąży do celu. To się przekłada na późniejsze sukcesy. https://legalbuk.pl/betters-kod-promocyjny/ na bieżąco informuje o najnowszych wynikach oraz osiągach zawodników. Warto wiedzieć więcej.

Losy klubów piłkarskich są bardzo przewrotne. Tym bardziej, kiedy mówimy o klubach polskich. Wiele z nich cały czas utrzymują top formy i nawet im do głowy nie przychodzi, aby obniżyć loty. Są też jednak drużyny źle zarządzanie, które problemy finansowe, tak mocno dobiły, że nie dały rady funkcjonować. Czasami to zbyt wielkie ambicje lub po prostu brak pomysłu doprowadzają do bankructw, pozostawiając zawodników na bruku. Jedni będą mieli więcej szczęścia i znajdą zatrudnienie gdzie indziej, a innym pozostaje zostać w klubie i próbować od nowa. Od najniższego szczebla rozgrywek, bo zazwyczaj takie sytuacje kończą się degradacją. Mimo złych czasów niektórzy potrafią powstać z kolan i nie poddawać się. Walczą o lepsze czasy dla ukochanej drużyny, bo wierzą, że pieniądze to nie wszystko. Mimo, że brutalna prawda jest taka, że w sporcie środki finansowe odgrywają niezwykle ważną rolę. Stołeczny klub Polonia Warszawa właśnie zaczyna tworzyć historię na nowo. Warto się zainteresować co się dzieje w drugim najbardziej znanym klubie ze stolicy. Jak się okazuje kibiców Czarnych Koszul, jest bardzo wielu, jak nie więcej Legii.
Polonia jest najstarszym warszawskim klubem, powstałym w 1911 roku. Warszawskie Koło Sportowe skupiało w swoich szeregach wielu zawodników. Dwa kluby Stella i Merkury należące do Koła połączyły siły i tak powstała Polonia – łacińska nazwa Polski. Polonii dwukrotnie udało się zdobyć Mistrzostwo Polski. Było to w 1946 oraz 2000 roku. Spory odstęp czasu. Klub ma też spory wkład w utworzeniu Polskiego Związku Piłki Nożnej. W swojej jakże bogatej historii drużyna miała wiele wzlotów i upadków.
W najnowszej historii problemy rozpoczęły w latach 2012 – 2013, kiedy z klubu postanowił odejść Józef Wojciechowski, czyli główny sponsor i właściciel. Sprzedał Polonię Ireneuszowi Królowi związanego z GKSem Katowice. I to był błąd. Mimo, że Piotr Stokowiec jak trener zakończył sezon w czubie tabeli, to złe zarządzanie, brak wypłacanych pensji oraz brak licencji na kolejny sezon, Polonia musiała ogłosić upadłość. To, co uratowało klub to kibice. Dzięki im i petycji do PZPN-u udało się zgłosić klub w rozgrywkach IV ligi. Kolejne lata to awanse do III i II ligi, po to, aby znowu zaliczyć spadek.
Obecnie nowy właściciel Gregoire Nitot ma plan odbudowy drużyny oraz powrót na szczyt. Wiele osób mu kibicuje, bo na Konwiktorskiej nie powinny przyjeżdżać drużyny pokroju Wissy Szczuczyn, z całym szacunkiem. W zakończonym sezonie udało się wywalczyć awans do II ligi. Pozostaję trzymać kciuki, aby tym razem zarządzenie było na odpowiednim poziomie, co ma się oczywiście przełożyć na odpowiedni poziom kopania piłki. Warto zatem śledzić losy Czarnych Koszul, bo może się okazać, że w ciągu kilku lat ponownie pójdziemy na derby Warszawy. Wielu kibiców wciąż o tym marzy.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment