Policyjny pościg za złodziejami zakończony zatrzymaniem

Kamiennogórscy policjanci przy udziale funkcjonariuszy KP w Boguszowie Gorcach oraz funkcjonariuszy KMP w Wałbrzychu, zatrzymali w pościgu pięciu mężczyzn, którzy ze skradzionym łupem uciekali z miejsca przestępstwa. Było to możliwe dzięki szybkiej reakcji pracownika ochrony, który powiadomił organy ścigania i do momentu zatrzymania przez funkcjonariuszy poruszał się własnym pojazdem za sprawcami kradzieży.

Do zdarzenia doszło w nocy z 7 na 8 kwietnia 2021 roku. Kamiennogórscy policjanci otrzymali sygnał od pracownika ochrony, przebywającego na terenie budowy drogi S3 na odcinku Przedwojów – Lubawka, o kradzieży przewodów elektrycznych. Mężczyźni na widok pracownika ochrony w pośpiechu wsiedli do samochodu marki Rover i oddalili się w kierunku Lubawki. Świadek niezwłocznie poinformował jednostkę policji, po czym kontynuował jazdę za sprawcami kradzieży. Podejrzani uciekli pojazdem w kierunku powiatu wałbrzyskiego, gdzie do pościgu włączyli się funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz Komisariatu Policji w Boguszowie Gorcach. Kierujący samochodem pomimo wydanego polecenia przez funkcjonariuszy nie zatrzymał się do kontroli, kontynuując jazdę. Dopiero wykonany przez mundurowych manewr zablokowania drogi udaremnił dalszą ucieczkę i doprowadził do zatrzymania się pojazdu. Kamiennogórscy policjanci zatrzymali 5 mężczyzn w wieku do 24 do 37 lat – mieszkańców powiatu wałbrzyskiego. Zostali oni osadzeniu w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Dzięki reakcji pracownika ochrony i szybkiej interwencji stróżów prawa mienie warte 4400 złotych zostało w całości odzyskane. W trakcie czynności procesowych ustalono, że kierujący pojazdem dokonał również kradzieży przewodów elektrycznych w lutym br. na kwotę 22 000 złotych. Zatrzymani sprawcy usłyszeli zarzut kradzieży. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast kierujący pojazdem dodatkowo usłyszał zarzut dot. niezatrzymania się do kontroli drogowej, pomimo wydawanych przez funkcjonariuszy poleceń oraz zarzut kradzieży przewodów elektrycznych na kwotę 22 000 złotych.

Źródło:
Asp. szt. Marta Nieć Wierzbicka
KPP Kamienna Góra

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment