Policyjny pościg funkcjonariuszy z Boguszowa-Gorc

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zatrzymali w miniony piątek po pościgu kierującego samochodem osobowym, który zignorował nadawane w jego kierunku sygnały świetlne i dźwiękowe i podjął ucieczkę. Podczas legitymowania okazało się, że 18-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło 18 stycznia bm. około godziny 1:30. Kiedy boguszowscy policjanci zbliżyli się do samochodu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wtedy mężczyzna gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę swoim pojazdem.  Policjanci rozpoczęli więc pościg i ostatecznie na ul. Wałbrzyskiej zatrzymali młodego przestępcę. Boguszowianin w trakcie legitymowania oświadczył, że nie posiada prawa jazdy. Jego samochód trafił więc na parking strzeżony, a on sam do policyjnej izby zatrzymań.

18-latek odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania pojazdu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania samochodu oraz kierowania nim bez uprawnień. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.

Źródło:
Policja Wałbrzych
sierż. szt. Marcin Świeży

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment