Policyjne poszukiwania zakończone odnalezieniem zaginionego mężczyzny

Kilkudziesięciu policjantów Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wraz z psem tropiącym, strażacy, strażnicy miejscy, a także ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego poszukiwali wczoraj około południa 41-letniego mężczyzny, którego zaginięcie zgłosiła najbliższa rodzina. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy działania doprowadziły do odnalezienia mieszkańca Wałbrzycha około godziny 13:30 w zaroślach w rejonie ul. Przyjaciół Żołnierza w Wałbrzychu.

Wałbrzyszanin dzień wcześniej wieczorem wyszedł z domu i do momentu zgłoszenia przez najbliższa rodzinę sprawy policjantom, nie wrócił do miejsca zamieszkania. Istniało podejrzenie, iż w związku z problemami osobistymi może targnąć się na swoje życie. Funkcjonariusze ustalili, że nigdy wcześniej nie było podobnej sytuacji. Bezpośrednio po uzyskaniu informacji o zagrożeniu dla życia i zdrowia ludzkiego 33 policjantów, 6 strażaków, 6 goprowców oraz 4 strażników miejskich sprawdzało każdy sygnał i każdą informację o możliwym miejscu pobytu zaginionego mężczyzny.

Funkcjonariusze powiadomili także pracowników placówek handlowych, szpitali, korporacji taxi oraz noclegowni na terenie miasta. Wytypowali tereny zielone oraz nieużytkowane w najbliższej okolicy. Dzięki profesjonalnie zorganizowanej akcji poszukiwawczej ostatecznie już po kilkudziesięciu minutach – około godziny 13:30 – policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu odnaleźli leżącego w zaroślach kilkaset metrów od miejsca zamieszkania zdesperowanego mężczyznę. Sprawiał on wrażenie otumanionego i wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. Funkcjonariusze udali się więc z 41-latkiem do szpitala, gdzie lekarze sprawdzili jego stan zdrowia. Dzięki pełnemu poświęcenia zaangażowaniu policjantów, strażaków, goprowców oraz strażników miejskich życiu odnalezionego mężczyzny nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment